Alışveriş Sepetim

Catering Mutfağı Nasıl Olmalıdır?

Catering Mutfağı Nasıl Olmalıdır?
 

Toplu yemek üretiminin yapıldığı geleneksel olarak yemekhane, modern tabirle catering firmaları iş yerlerinin ve çok kişinin katıldığı davetlerin yemek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulurlar. Ancak catering açmak isteyenlerin aklında bazı sorular vardır.

Catering şirketi kurmadan önce üretilecek yemeğin çeşitlerinin belirlenmiş olması gerekmektedir. Ev yemekleri üreten catering firmaları bulunduğu gibi Küçük aperatif, ikramlık ürünler üreten catering şirketleri de bulunmaktadır.

Catering kurmak isteyenlerin en merak ettiği sorulardan biri mutfağın nasıl olacağıdır. Biz de yazımızda buna değineceğiz.

Öncelikle catering şirketlerinin mutfak alanları geniş olmalıdır. Personel rahat bir şekilde çalışabilmeli, yemek taşıma arabaları rahat hareket edebilmelidir. Şimdi kısaca catering mutfak malzemelerinden bahsedelim.

 

Catering Mutfak Ekipmanları

Yemekhane mutfaklarında soğuk depolama alanları, soğuk odalar ve deep frezeler geniş olmalıdır. Bu alanlarda saklanacak ürünler fazla olacaktır. Ayrıca tezgah tipi soğuk dolaplar da endüstriyel mutfaklarda kullanılan gereksinimlerdendir. Hem soğuk dolap ihtiyacını karşılarken hem de üstü tezgah olarak kullanılır.

Tezgah üstlerinde 3 önemli alan olan Et hazırlık, sebze hazırlık ve hamur hazırlık bölümleri yer alır. Bu bölümler için gerekli et kıyma makinesi, et kemik testeresi, sebze doğrama, sebze parçalama makinesi, hamur yoğurma makinesi gibi ürünler yer alır.

Tabi ki pişirme alanı catering mutfak projesinin can damarıdır. Yer ocakları ve devasa tencerelerin hakim olduğu bu bölümde çorba ve sulu yemekler üretilir. Ancak artık günümüz şartlarında en çok tercih edilen yemekler profesyonel yemek pişirme fırınlarında pişirilmektedir.

Rational Fırınlar ,sahip oldukçaları olağan üstü özelliklerle şeflerin mutfaktaki en önemli yardımcıları konumundadır. Aynı anda farklı yemekleri koku ve tatlarını karıştırmadan pişiren bu fırınlar patisserie fırını gibi de kullanılabilir.

Bulaşıkhane bölümünde kazan yıkama makineleri veya konveyörlü bulaşık makinaları tercih edilmektedir. Daha büyük işletmeler ise tırnaklı bulaşık makinesini tercih etmelidir. Bu tamamen yıkanacak bulaşık kapasitene bağlı olarak seçilir.

18.08.2018

İletişim
Yeşillik Caddesi No:519/C Karabağlar/İZMİR
İletişim (0232 237 7852)
+90 533 131 79 28
meta@metakrom.com

 


Bizi Takip Edin
  Paslanmaz Tezgahlar , Krom Tezgahlar , Paslanmaz Evyeler , Krom Evyeler , Taban Raflı Çalışma Tezgahları , Taban Ve Ara Raflı Çalışma Tezgahları , Tek Gözlü Evyeler , Çift Gözlü Evyeler, Dolaplı Çalışma Tezgahları, Sürgü Kapaklı Çalışma Tezgahları, Blok Çekmeceli Çalışma Tezgahları, Tuğlalı Mangal, Mangal Davlumbazı, Duvar Tip Filtreli Davlumbaz, Filtresiz Davlumbaz, Orta Tip Filtreli Davlumbaz, Hareketli Çalışma Tezgahları, Duvar Dolabı, Tek Sıra Duvar Rafı, Çift Sıra Duvar Rafı, Kazan Yıkama Evyesi, Bulaşık Makinası Giriş Tezgahı, Bulaşık Makinası Çıkış Tezgahı, Pişirici Cihazlar , Krom Servis Hatları, Küver Üniteli Tezgahları, Bain Marie, Servis Rafları, Çöp Sıyırma Tezgahları, Et Teşhir Dolapları, Tatlı Teşhir Dolapları, 304 Kalite Paslanmaz Krom Endüstriyel Mutfak İmalat Ve Satış
 
©2021 - Meta Krom Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Designed by  
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.